tarım
siser-sağ
Adana
DOLAR18.584
EURO18.4907
ALTIN1020.4

Sağlık çalışanlarına Mobbing Destek Hattı 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık çalışanlarına Mobbing Destek Hattı 
Abone ol
Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanları Sendikası (Yeni Sendika) dikkat çekici bir projenin duyurusunu yaptı.

Türkiye’de ilk kez oluşturulan mücadele destek hattı hem internet üzerindeki özel bir modülden hem de anlık letişim uygulamaları üzerinden yönetilecek.

Proje hakkında bilgi veren Yeni Sendika Adana İl Temsilcisi Recep Kurum, çalışma hayatının vebası olarak nitelendirilen işyerlerindeki mobbing davranışlarının sağlık sektöründe de sıklıkla yaşandığını öne sürdü.

Recep Kurum, yapılan çalışmalarda sağlık profesyonellerinin yüzde 40’lara varan oranlarda kasten mobbinge maruz kaldığının, yüzde 90 üzerinde de bir veya birden fazla mobbing davranışıyla karşılaştığının ve çalışanların çoğunun işyerinde çalışma arkadaşlarının bu tür davranışlarına maruz kaldıklarına tanık olduklarını söyledi. 

Yeni Sendika Adana İl Temsilcisi Recep Kurum, “Çıkartılan mevzuatlarla yaklaşık on yıldır aynı zamanda bir hükümet politikası olan mobbingle mücadele çalışmalarına bizler de Yeni Sendika olarak katkı sağlamayı bir sorumluluk alanı olarak görmekteyiz. Bu hattımız aynı zamanda aslında herşeyin mobbing olmadığını ifade etmenin yanı sıra, mobbing kavramının çalışanlar tarafından da kolayca tüktilebilen ve içi boşaltılabilen bir kavram olduğunu anlatmaya çalışacağız. Yapılacak uzman görüşmeleri ile gerçekten de mobbinge maruz kalan mağdurların doğru şekilde tespit edilebilmesini sağlayacağız” dedi. Başvuruların nasıl olacağı konusuna da açıklık getiren Kurum, “Mobbingle mücadele destek hattı kapsamında 0 551 09 49 911 no’lu WhatsApp uygulması üzerinden anlık iletilerle Türkiyenin her yerinden bize anında ulaşılabilmesi mümkün olacak. Bunun yanında daha da önemlisi yenisendika.org internet sitemiz üzerinden tamamen özel bir modül oluşturduk. Bu modülde, mobbinge maruz kaldığını düşünen mağdurların kendilerini ayrıntılı şekilde ifade edebilmelerine ve bu sayede başvuruda bulunabilmelerine olanak sağlıyoruz. Uzmanlar tarafıdnan yapılan incelmenin ardından başvurunun değerlendirilmesi sonucunda gerekirse idari veya hukuki başvurular yapılacaktır. Süreç bizzat bizim yetkili organlarımız ve avukatlarımız tarafından da takip edilecektir. Tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.


Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu tek hamlede yuttuÖnceki Haber

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu tek hamled...

Tarım işçilerini taşıyan midibüs devrildi: 12 yaralıSonraki Haber

Tarım işçilerini taşıyan midibüs devrild...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar