sabancı kurban b.
NET TAMİR
MTD
Adana
DOLAR32.2657
EURO35.0413
ALTIN2414.1

Seyhan'dan Defne'ye kardeşlik köprüsü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
Seyhan'dan Defne'ye kardeşlik köprüsü
Abone ol
Seyhan'dan Defne'ye kardeşlik köprüsü..

Seyhan Belediye Meclisi’nin oybirliği ile aldığı kararla 6 Şubat depreminin ağır hasar verdiği Hatay’ın Defne Belediyesi ile Seyhan Belediyesi arasında kardeş şehir ilişkisi kurulabilmesi için Başkan Akif Kemal Akay’a yetki verildi.

İki belediye arasında imzalanacak kardeş şehir protokolüyle iki kent arasında eğitim, kültür, kırsal kalkınma, sosyal ve ekonomik ilişkiler kurulacak, ulusal ve uluslararası düzeyle ortak projeler hayata geçirilecek, karşılıklı bilgi, deneyim ve proje paylaşımıyla depremin olumsuz etkileri azaltılıp, sosyal yaşamın normalleşmesine katkı sağlanacak. 

KOMİSYONDAN OYBİRLİĞİ İLE GEÇTİ
Seyhan Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı ilk birleşiminde müşterek komisyona hava edilen Seyhan ve Defne Belediyeleri arasında kardeş şehir protokolü imzalanması için Başkan Akif Kemal Akay’a yetki verilmesi yönündeki teklif, komisyonda oybirliği ile kabul edildi. 

KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANACAK
Belediye Meclisi de komisyon raporunu oybirliği ile kabul ederek, iki belediye arasında kardeş şehir ilişkisi kurulmasına onay verdi. Seyhan ve Defne Belediyeleri arasında imzalanacak kardeş şehir protokolü ile 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin Defne’de yaşayan halka olumsuz etkilerinin azaltılması ve sosyal hayatın normalleşmesine katkı sağlanması amaçlanıyor. 

DEFNE'NİN YARALARI SEYHAN’IN DESTEĞİYLE SARILACAK
İmzalanacak protokol ile iki kent arasında eğitim, turizm, kültür, kırsal kalkınma, sosyal ve ekonomik ilişkiler kurulup, ulusal ve uluslararası düzeyde ortak proje çalışmaları yürütülecek. Karşılıklı bilgi, deneyim ve proje paylaşımının da yapılacağı işbirliği ile Defne’nin yaraları Seyhan Belediyesi’nin desteğiyle sarılacak. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rusya'dan flaş Adana hamlesiÖnceki Haber

Rusya'dan flaş Adana hamlesi

Cumhurbaşkanına "Emperyalist" yakıştırması yapan Spor kulübü başkanına tepki! Seyhanspor'un HDP destekli sezon açılışıSonraki Haber

Cumhurbaşkanına "Emperyalist" yakıştırma...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar