türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR33.0965
EURO36.1176
ALTIN2597.2

Sağlık çalışanlarına 'Vefa Gecesi'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık çalışanlarına 'Vefa Gecesi'
Abone ol
Sağlık çalışanlarına 'Vefa Gecesi'

Sağlık Sen Adana Şubesi tarafından sağlık çalışanlarına yönelik 'Vefa Gecesi düzenlendi.

Geceye Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Ömer Çelik, Sağlık Sen Genel Başkanı Mahmut Doğan ile çok sayıda davetli katıldı.

İlk olarak söz alan, Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, "Memur-Sen 7. Olağan Genel Kurulunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma Bakanı Bilgin ile sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın sorunlarını paylaştık. Kamu çalışanlarına seyyanen zam istediğimizi birebir Cumhurbaşkanımıza ilettik" dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Sinan Kuluöztürk, Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar, İl Sağlık Müdürlüğü Başkanları Dr. Adnan Atılgan , Dr. Tanju Altunsu, Dr.Ahmet Çomu, Dr. Yakup Yılancıoğlu, Hastane Başhekimleri Dr. Özgür Kara, Dr. Akif Küçükcan ,Dr. Utkucan Okuducu, İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yardımcıları, Başhekim Yardımcıları, Hastane Müdürleri, Müdür Yardımcıları Sağlık-Sen Adana Şubesi tarafından düzenlenen 'Sağlık Çalışanları Vefa Gecesi' programına katıldı. 

İlginin yoğun olduğu programda, sağlık çalışanlarına 'Vefa Belgesi' verildi. 

Programda konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, COVID-19 sürecinde büyük bir fedakarlıkla görev yapan sağlık çalışanlarının, Kahramanmaraş merkezli depremlerde de aynı şekilde insanlara şifa dağıtmak için çalıştığını kaydetti  Türkiye’nin birçok zenginliğinin olduğuna vurgu yapan Çelik, "En büyük zenginliğimiz birliğimizdir, beraberliğimizdir ve dirliğimizdir. Seçime giderken son zamanlarda birilerinin Alevi-Sünni tartışması, Türk-Kürt tartışması açmasından, bunu siyasetin konusu haline getirmesinden büyük üzüntü duyuyoruz. Türk, Kürt, Alevi, Sünni bu topraklarda kardeşçe yaşamaktadır. Kimse aramıza ayrılık gayrılık sokamaz" ifadelerini kullandı. 

"14 Mayıs’ta Alacağımız Karar Memleketimiz İçin Şifa Olacak"
Çelik, "Türkiye yüzyılına hazır, istikbalin yüzyılına hazır. 1950 yılındaki 14 Mayıs'ta bu millet nasıl 'Yeter Söz Milletin' dediyse bu 14 Mayıs’ta da 'Yeter Söz Milletin, Karar Milletin' diyecek inşallah. Cumhuriyetimize, demokrasimize, kazanımlarımıza sahip çıkacağız inşallah. Sağlık çalışanlarımız nasıl şifa dağıtıyorsa 14 Mayıs’ta alacağımız karar da memleketimiz için şifa olacak" diye konuştu. 

Genel Başkan Doğan: "Çalışanların Sorunlarının Takipçisiyiz"

Sağlık Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan ise 1 Mayıs'ta Memur-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in katıldığını hatırlatarak, "Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorun ve taleplerini direk Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Bilgin’e ilettik. Kamu çalışanlarına seyyanen zam istediğimizi birebir Cumhurbaşkanımıza ilettik" dedi. 

"Emeğin Karşılığının Artırılması İçin İşimizi Şansa Bırakmayacağız"
Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak, çalışanların sorunlarının takipçisi olduklarını dile getiren Doğan, “Bu zamana kadar toplu sözleşme masasında birçok kazanıma imza attık. Ağustos ayında başlayacak 7. Dönem Toplu Sözleşme masasında da birçok talebi kazanıma dönüştürmek için mücadele edeceğiz. Mart ayında gerçekleştirdiğimiz kongremizden sonra hiç durmadan çalıştık. 7. Dönem Toplu Sözleşme Eylem Planı'nı hayata geçirdik. Saha ile birlikte çalışıyoruz. O yüzden toplu sözleşme masasına güçlü gideceğiz” ifadelerini kullandı. 

Her daim istikrardan ve millet iradesinden yana olacaklarını dile getiren Doğan, "İstikametimizi, hedeflerimizi ve tercihimizi; bugüne kadar kazandıran, özgürleştiren ve sivil topluma önem veren iradeden yana kullanacağız. Büyük güçlüklerle elde ettiğimiz kazanımlarımızın devam etmesi ve emeğin karşılığının artırılması için işimizi şansa ya da belirsizliklere bırakmayacağız" şeklinde konuştu.

Adana Şube Başkanı Nennioğlu: İnsanüstü Çabayla Yaraları Sarmaya Çalıştılar

Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, sağlık çalışanlarının dün olduğu gibi bugün de yarın da insanın umudu olduğunu söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti: “Hemşiresinden doktoruna, 112 çalışanından tıbbi sekreterine, teknikerinden hizmetlisine vefakar ve cefakar sağlık çalışanlarının tamamı, her şartta vazifelerini büyük bir sorumluluk ve çok yüce bir kutsiyetle yerine getirmiştir. En son Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle yaşanan büyük yıkımda, tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir sorumlulukla ve insanüstü bir çabayla yaraları sarmaya çalışmıştır” diye konuştu. 

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının talep ve sorunlarını dile getiren Nennioğlu, sorunların çözüme kavuşması için mücadeleye devam edeceklerini söyledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yereşen: "3 Mayıs Türk Milliyetçileri için çok önemli bir gündür"Önceki Haber

Yereşen: "3 Mayıs Türk Milliyetçileri iç...

CHP’li Çelebi’den iftira içerikli afişe tepki!Sonraki Haber

CHP’li Çelebi’den iftira içerikli afişe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar